Akademia ROCKWOOL

Właściwie zaprojektowana i zamontowana izolacja termiczna wpływa na poprawę efektywności energetycznej. Ważne są przy tym doświadczenia i wiedza wszystkich partnerów biorących udział w procesie projektowania, montażu, nadzoru i dostawy materiału. Sposobem na podnoszenie kwalifikacji są szkolenia oraz wymiana doświadczeń zawodowych, dlatego ROCKWOOL Technical Insulation zorganizował w czeskim Bohuminie szkolenie, które swoim zakresem obejmowało zarówno zagadnienia merytoryczne jak i praktyczne dotyczące izolacji z wełny skalnej na obiektach przemysłowych. O czym jeszcze dyskutowano? Tego dowiecie się czytając dalszy ciąg artykułu wzbogaconego fotorelacją z wydarzenia.

Seminarium „Izolacje przemysłowe ROCKWOOL” skupiło specjalistów z branży ciepłowniczej, energetycznej, chemicznej, izolacyjnej. Istotną przesłanką seminarium było zwrócenie uwagi na współpracę i wzajemne wsparcie przy rozwiązywaniu niekiedy zawiłych zagadnień technicznych, które w warunkach rzeczywistych odbiegają od założeń projektowych. W tej kwestii swoim bogatym doświadczeniem zawodowym oraz wiedzą podzielił się Roman Mucha – Instruktor Nauki Zawodu z Centrum Szkolenia Zawodowego R&M z Krapkowic.

Nie obyło się również bez nowości produktowych. ROCKWOOL Technical Insulation przedstawił w pełni wodoszczelne i bezszwowe rozwiązanie ProRox GRP 1000 stosowane jako warstwa wykończeniowa izolacji oraz alternatywa dla okładzin metalowych. Poruszono także problem hałasu pochodzącego z rurociągów i metody jego tłumienia z wykorzystaniem otulin z wełny mineralnej ProRox PS 960.

Uzupełnieniem poruszanych zagadnień była prezentacja programu obliczeniowego ROCKASSIST służącego właściwemu projektowaniu grubości izolacji z uwzględnieniem warunków określonych przez standardy VDI 2055 oraz EN ISO 12241.

Szkolenie odbyło się 30 września w zakładzie ROCKWOOL w czeskim Bohuminie. Miejsce nieprzypadkowe, bo właśnie tutaj zostało utworzone Centrum Logistyczne ROCKWOOL zaopatrujące w izolacje techniczne Europę Centralną i Środkową, w tym Polskę. Po części merytorycznej nastąpiło zwiedzanie fabryki. Szkolenie zostało zorganizowane w ramach współpracy ROCKWOOL Technical Insulation z Centrum Szkolenia Zawodowego R&M z Krapkowic oraz PSWIP – Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Przemysłowych. Z kolei redakcja portalu Elektroenergetyka i przemysł online. Inżynieria w praktyce objęła wspomniane szkolenie patronatem medialnym.

Poniżej prezentujemy Państwu galerię z wydarzenia. Zdjęcia w lepszej rozdzielczości dostępne na naszym FTP. Osoby zainteresowane pobraniem zdjęć w lepszej jakości prosimy o kontakt z redakcją celem uzyskania namiarów na FTP.

Oprac. oraz fot.: Patrycjusz Ploszka