Diagnostyka i remonty urządzeń cieplno-mechanicznych elektrowni

Już po raz XVI odbędzie się Sympozjum Informacyjno-Szkoleniowe DIAGNOSTYKA I REMONTY URZĄDZEŃ CIEPLNO-MECHANICZNYCH ELEKTROWNI organizowane przez Przedsiębiorstwo Usług Naukowo-Technicznych „Pro Novum” Sp. z o.o.. W tym roku tematem przewodnim będzie Utrzymanie stanu technicznego nowych i zmodernizowanych bloków energetycznych.

Bloki zmodernizowane, a tym bardziej nowe, to konstrukcje zdecydowanie odmienne od urządzeń, które są eksploatowane w KSE od parudziesięciu lat. Różnią się istotnie pomiędzy sobą, a część z nich wyposażono w szereg rozwiązań prototypowych. To stwarza spore wyzwanie dla utrzymania ich stanu technicznego nie tylko dla firm diagnostycznych i remontowych, ale także dla fabrycznych serwisów. W największym stopniu może to być jednak kłopot inwestorów.

Nowym i zmodernizowanym blokom przyjdzie pracować w intensywnej regulacji – szczególnie, jeśli w przyszłości systemy energetyczne UE zostaną w stopniu większym niż dotąd zintegrowane. To oznacza, że zachowanie wysokiej dyspozycyjności, oczekiwanej trwałości oraz niskich kosztów utrzymania stanu technicznego może być trudniejsze niż dotychczas. Modernizacji długoeksploatowanych jednostek i budowaniu nowych, powinna towarzyszyć refleksja i dyskusja dotycząca najlepszego modelu ich technicznego utrzymania z punktu widzenia inwestorów i bezpieczeństwa KSE.

TEMATYKA SYMPOZJUM:

  • Planowanie remontów
  • Kreowanie kompetencji w zakresie diagnostyki i remontów niezależnych od dostawców urządzeń
  • Zarządzanie wiedzą o stanie technicznym urządzeń
  • Zarządzanie utrzymaniem stanu technicznego na podstawie analizy ryzyka
  • Długoterminowe serwisy fabryczne dostawców urządzeń
  • Innowacyjne metody badań i oceny stanu technicznego urządzeń energetycznych

Folder informacyjny (pdf)Więcej o konferencji

Źródło oraz rys.: „Pro Novum” Sp. z o.o.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła m.in. redakcja portalu Elektroenergetyka i przemysł online. Inżynieria w praktyce.