Efektywność izolacji technicznych w przemyśle i energetyce

Izolacja termiczna odgrywa coraz większą rolę w przemyśle i nie tylko. Właściwie dobrana i zamontowana potrafi znacząco poprawić efektywność energetyczną nie wspominając o bezpieczeństwie eksploatacji np. rurociągu z gorącym czynnikiem. Niezmiernie istotne są doświadczenie oraz odpowiednie kwalifikacje osób wykonujących techniczne instalacje termiczne. Dobrym sposobem na podnoszenie kwalifikacji pracowników są szkolenia oraz wymiana doświadczeń zawodowych między nimi.

Takie szkolenie zorganizowała firma ROCKWOOL Technical Insulation, które swoim zakresem obejmowało m.in. zagadnienia merytoryczne z zakresu doboru oraz sposobu poprawnego montażu izolacji termicznych na instalacjach przemysłowych, poprawę efektywności energetycznej poprzez izolację oraz sposoby pomiaru skuteczności izolacji. Nie zabrakło również pokazu praktycznego jak powinien przebiegać proces montażu izolacji.

Szkolenie odbyło się w dniach 26-27 września 2013 roku w zakładzie ROCKWOOL Technical Insulation w Małkini Górnej (I dzień szkolenia). Po części merytorycznej każdy z uczestników mógł na własne oczy zobaczyć jak wygląda proces produkcji izolacji termicznej wytwarzanej na bazie skalnej wełny mineralnej gdyż organizator przewidział wycieczkę po zakładzie w Małkini Górnej. Pierwszy dzień szkolenia zakończył się przejazdem do Pałacu Łochów oraz kolacją grillową. Atrakcją wieczoru były pokazy barmańskie. Był to także czas na dyskusje oraz integrację pracowników często pracujących w delegacjach. Drugi dzień szkolenia to wykłady merytoryczne z zakresu certyfikacji CE produktów ROCKWOOL Technical Insulation, prezentacja produktu Rocktight oraz pokaz praktyczny wykonania izolacji.

Szkolenie zostało zorganizowane w ramach współpracy ROCKWOOL Technical Insulation z firmą Multiserwis Sp. z o.o. z Krapkowic. Patronat medialny nad wydarzeniem miała redakcja portalu Elektroenergetyka i przemysł online. Inżynieria w praktyce.

Poniżej prezentujemy Państwu galerię ze szkolenia. Bardziej obszerna relacja oraz wnioski po szkoleniu pojawią się wkrótce na naszym portalu w formie artykułu merytorycznego. Zdjęcia w lepszej rozdzielczości dostępne na naszym FTP. Osoby zainteresowane pobraniem zdjęć w lepszej jakości prosimy o kontakt z redakcją celem uzyskania namiarów na FTP.

Oprac. oraz fot.: Patrycjusz Ploszka