O inteligentnym budownictwie

Schneider Electric – firma specjalizująca się w zarządzaniu energią elektryczną, wzięła udział w pierwszej międzynarodowej multikonferencji Intelligent Building Technologies & Multimedia Management (IBTMM) w Krakowie. Podczas spotkania zostały zaprezentowane najnowsze trendy i rozwiązania w zakresie technologii multimedialnych oraz nowoczesnych metod komunikacji i sterowania, systemów interaktywnych oraz ich zastosowań w szeroko pojętych inwestycjach publicznych oraz prywatnych.

Firma uczestniczyła głównie w części InBus, zatytułowanej „7th Congress on Intelligent Building Systems”. Celem części InBus było zbudowanie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń na temat inteligentnego budownictwa z punktu widzenia systemów automatycznego sterowania, wykorzystania energii odnawialnych, technologii budowlanych oraz systemów zarządzania informacją multimedialną. Zaprezentowano nowatorskie rozwiązanie SmartStruxure Lite skierowane do rynku budynków o mniejszych powierzchniach niż 10.000 metrów kwadratowych.

Spośród głównych odbiorców energii takich jak przemysł, transport i budynki, te ostatnie zużywają ok. 40% energii na świecie. Fakt ten zmusza operatorów do udoskonalenia sposobów prowadzenia pomiarów i monitorowania budynków poprzez wdrożenie inteligentnych technologii. Nasza propozycja zastosowania SmartStruxure Lite pozwala na uzyskanie znaczących oszczędności kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych obiektu. Niezależnie od rodzaju budynku system umożliwia ograniczenie zużycia energii wynikające z centralnego zarządzania pracą instalacji, monitorowania zużycia energii i zdalnego dostępu do systemu dla użytkownika i firm serwisowych. Co więcej jest to długo oczekiwana odpowiedz na potrzeby rynku małych i średnich instalacji – podkreślał Piotr Kowalczyk, Dyrektor sprzedaży, Schneider Electric Polska.

Źródło: informacja prasowa Schneider Electric

Fot.: Schneider Electric

Czytaj także: