Regulaminy

REGULAMIN FORUM

I. Wstęp

Poniższy regulamin jest oparty na zasadach netykiety i dobrego wychowania – powinieneś instynktownie wyczuwać, co jest dozwolone, a co nie. Ponad tymi suchymi regułami stoi zdrowy rozsądek, dlatego też nieznajomość regulaminu bądź słowa „nie widziałem punktu, który tego zabrania” nie stanowią żadnego wytłumaczenia.

II. Postanowienia Ogólne

 1. Zabronione jest posiadanie więcej niż jednego konta przez użytkownika.
 2. Zabronione jest obrażanie innych użytkowników, używanie słów powszechnie uznawanych za wulgarne i odwoływanie się do podziałów rasowych, religijnych etc.
 3. Zabronione jest zamieszczanie na forum treści niezgodnych z polskim prawem oraz podawanie do nich odnośników.
 4. Zabronione jest propagowanie treści niedozwolonych dla osób poniżej 15 roku życia, ze szczególnym uwzględnieniem treści brutalnych i/lub pornograficznych w każdej postaci oraz podawanie linków prowadzących do takich treści.
 5. Moderator ma prawo zmienić login użytkownika, usunąć jego avatar, zdjęcie osobiste i/lub podpis, jeśli są one niezgodne z regulaminem.
 6. Zabronione jest składanie ofert kupna/sprzedaży na forum i podawanie odnośników do tematów z propozycjami transakcji.
 7. Zabronione jest wysyłanie wiadomości z namolną prośbą o wypowiedzenie się w jakimkolwiek temacie. Dotyczy to również działów, w których tematy wymagają akceptacji moderatora.
 8. Zabronione jest reklamowanie swoich stron poza wyznaczonymi do tego miejscami.
 9. Zabronione jest rozsyłanie wiadomości zawierających linki referencyjne (np. do gier), których kliknięcie powoduje odniesienie dowolnych korzyści.
 10. Administratorzy zastrzegają sobie prawo usunięcia wpisów w przypadku ich niezgodności z regulaminem, polskim prawem lub w innych, wyjątkowych sytuacjach.
 11. W każdej sytuacji nie uwzględnionej w regulaminie decydujący głos należy do Administratora.

III. Zakładanie tematu, pisanie postów

 1. Nowy temat można założyć dopiero po upewnieniu się, że nikt wcześniej nie stworzył podobnego.
 2. Zabronione jest umieszczanie tematu w niewłaściwym dziale bądź tworzenie tego samego wątku w kilku podforach jednocześnie.
 3. Zabronione jest pisanie postów niewiele wnoszących do tematu, składających się z jednego lub kilku słów, samych emotikon etc.
 4. Zabronione jest pisanie postów niezwiązanych z tematem.
 5. Zabronione jest dublowanie postów (pisanie nowego posta bezpośrednio pod swoją ostatnią wypowiedzią). Jeśli chcesz coś dodać – użyj opcji „edytuj”.
 6. Tematy na forum to nie miejsce dla prywatnych dyskusji. Do kontaktu z konkretnym użytkownikiem służą prywatne wiadomości.
 7. Staraj się przestrzegać zasad ortografii oraz interpunkcji.
 8.  Tagi służą do indeksowania tematów. Punkty II i III regulaminu forum dotyczą także tagowania tematów.

IV. Podpis

 1. Podpis nie może zawierać słów powszechnie uważanych za obraźliwe oraz linków do innych stron interentowych.

Tematy i posty niezgodne z regulaminem będą usuwane z forum.

REGULAMIN PUBLIKACJI ZDJĘĆ W ZAKŁADCE OKIEM OBIEKTYWU

 1. Autor zdjęcia przesyłając je na jeden z adresów e-mail podanych w zakładce Kontakt wyraża zgodę na jego publikację na portalu.
 2. Wraz z publikacją zdjęcia, zostanie opublikowane imię i nazwisko autora lub jego pseudonim artystyczny – według woli autora.
 3. Nadsyłanym fotografiom można nadawać tytuły, wraz z krótkimi opisami, które również zostaną opublikowane na portalu. Nadanie ewentualnego tytułu i/lub opisu – zależy od decyzji autora fotografii. Tytuły i opisy nie mogą zawierać słów powszechnie uważanych za obraźliwe.
 4. Autor w każdej chwili może zrezygnować z publikacji przesłanego zdjęcia, imienia i nazwiska, pseudonimu, opisu zdjęcia, tytułu zdjęcia – wystarczy wysłać maila z prośbą o usunięcie wymienionych/wybranych danych z portalu.
 5. Właścicielem fotografii pozostaje autor, a przesyłając ją na jeden ze wskazanych w zakładce Kontakt adresów e-mail, wyraża jedynie zgodę na jej publikację na portalu oraz publikację imienia i nazwiska lub pseudonimu artystycznego i ewentualnego tytułu i/lub opisu zdjęcia.
 6. Autor przesyłając zdjęcie oświadcza, iż jest jego prawowitym właścicielem.
 7. Decyzja o tym, które zdjęcie/a zostaną ostatecznie opublikowane należy do właściciela portalu.
 8. Publikacja zdjęć na portalu jest bezpłatna.