Rozbudowują sieć ciepłowniczą

Dwa projekty rozbudowujące sieć ciepłowniczą Kalisza, uruchomi w najbliższym czasie ENERGA Ciepło Kaliskie Sp. z o.o. Pierwszy z nich rozpocznie się w listopadzie, drugi wystartuje w przyszłym roku i umożliwi przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej kolejnych obiektów. Inwestycja będzie w całości finansowana przez Energę.

ENERGA Ciepło Kaliskie Sp. z o.o. od wielu lat realizuje projekty związane z modernizacją i rozbudową sieci ciepłowniczej miasta. Największy z nich został zakończony w 2015 roku – przebudowano wówczas prawie 18 km sieci i 17 węzłów ciepła. Dzięki temu spółka zwiększyła niezawodność dostaw, obniżyła emisję dwutlenku węgla i zmniejszyła straty ciepła powstające podczas jego przesyłu.

– Dzięki przeprowadzonym pracom rozbudowującym sieć ciepłowniczą coraz więcej kaliszan będzie mogło korzystać z nowoczesnego, energooszczędnego, a co najważniejsze, niezawodnego systemu ciepłowniczego. Wszystkie nasze działania mają służyć przede wszystkim mieszkańcom Kalisza – powiedział Marek Bartczak, Prezes Zarządu ENERGA Ciepło Kaliskie Sp. z o.o.

ENERGA Ciepło Kaliskie Sp. z o.o. jest jedną ze spółek wchodzących w skład Segmentu Wytwarzania Grupy ENERGA. Od ponad dwóch lat spółka prowadzi działalność w zakresie produkcji energii cieplnej oraz pełni rolę operatora miejskiego systemu ciepłowniczego Kalisza.

Źródło: informacja prasowa Energa